Nahrávací aprodukční studio ZZ records bylo založeno a vybudováno v lednu 2014. Studio se nachází v klidné části Prahy 10 v Zahradním Městě. Je dostupné autem i MHD. K dispozici je parkoviště. Studio se skládá ze dvou místností (režie a vlastní studio)a příslušenství (WC, sprcha, oddechová místnost, káva atd). Vlastní nahrávání probíhá v dohodnutém čase s klienty.

Nahrávání je možné dvěma způsoby. Live a playback Nahráváme i mluvené slovo, reklamy, rádiové spoty a je možné vyrobit i videoklip.

Studio bylo vyprojektováno s využitím dlouholetých zkušeností přátel jeho zakladatele Zdenka Bartáka (původní zpěvák kapely PUMPA, FOH zvukaře mnohých kapel různých žánrů např. Framus Five,GBS a dalších). Naše studio není v žádném případě „mrtvá komora“.

Mistrem zvuku je Martin Kučera: Zvuková režie muzikálů (Krysař, Johanka z Arku,Dracula, Hrabě Monte Cristo, Cats, Golem, Tři Mušketýři,Baron Prášil, Quasimodo, Rocquiem, Antoinetta ...)

Studiová práce (studio ElektroVox Karla Svobody, ADK Prague – mastering, Svengali – mastering)

Zvuková režie live koncertů - stálá spolupráce se skupinou 4tet, Jiří Korn, Daniel Hůlka, Jiří Škorpík, David Uličník, Monika Absolonová ...Filmový zvuk (Labyrint - 2008)

CD Dreamy Drums (Markéta Mazourová - 2009)

Nahrávání probíhá zásadně analogově a natočený materiál je ukládán po kvalitním převodu do jedniček a nul do počítače Apple-MacPro Další zpracování (postprodukce) probíhá opět analogově dle potřeby i digitálně. Více se o tom dozvíte v naší sekci „vybavení“.

Díky muzikantským zkušenostem je obvyklé, že se personál studia na přání zákazníka účastní vzniku nahrávky i producentsky.

Co máme rádi:  pohodové a hlavně připravené muzikanty všech kategorií od amatérů a nadšenců po profesionály

Co nemáme rádi : komunisty

Jak to děláme? :

Tracking: nahrávání probíhá za použití  kvalitních studiových mikrofonů  přes 24 stopý analogový mixážní pult Toft Audio Design  ATB 24 do pětice špičkových AD převodníků RME ADI8 DS a jednoho RME ADI2/192kHz dále do HDD osmiprocesorového počítače MacPro. Cestou je nahrávaný signál ošetřen dle potřeby řadou kvalitních lampových i solid state zařízení, jako jsou compressory a limitery Urei a ADL a předzesilovače Universal Audio a Focusrite. Zkrátka na každou nemoc je zde lék a na každý dort nějaká ta třešinka.

Signálová cesta je zajištěna profesionálními kabely zn. Sommer Cables.

Mixing : Signál je dále zpracován / editován ve světovém stardardu Pro Tools 12 nebo v současnosti v nejmodernějším DAW Steinberg Cubase 10 a opět přes RME DA převodníky mixován analogově na mixážním stole ATB 24.

Dont crack: Nezbytné digitální úpravy a efektování probíhá pomocí autorizovaných pluginů na kartách UAD 2 Quad a TC PowerCore FireWire, nebo pomocí hardwarových procesorů Urei (MR clone), Neve, ADL, Lexicon,TC electronic, apod.

Hlavní poslech v režii je zajištěn párem studiových monitorů Yamaha MSP10 a blízký (near field) poslech párem legendárních monitorů Yamaha NS10 a nebo Tannoy Active Reveal.

Mastering: Nezbytný mastering je prováděn za pomoci masteringového programu Steinberg Wavelab Pro9. a dynamicky a frekvenčně ošetřen pomocí outboardu Rupert Neve PorticoII - Master Buss comressor, WarmAudio Tube EQ a HammerWave PEQ25.

Potřebné doplňky a příslušenství jako jsou struny, nástrojová kosmetika, trsátka, capa a podobně jsou k dostání přímo v budově v naší prodejně ZZshop.

Káva je dobrá.